16.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Berisha rrëfen kohën kur ishte zv. Ministër për siguri kibernetike: Më shumë bëri bujë emërimi im se vizita e Grenellit

Ish zv.Ministër i Punëve të Brendshme, Zafir Berisha, ka folur për kohën kur ishte zv. Ministër duke thënë me gallatë se lajmi për emërimin e tij bëri bjë më shumë se vizita e ish zyrtarit amerikan, Richard Grenell.

Falë kontributit tim sot e kemi ligjin për siguri kibernetike. Ai ka komentuar edhe foton që kishte qarkulluar në rrjete sociale me Berishën me automatik në dorë duke i ruajtur pasvortët. Berisha tha që në atë kohë atij ia kishin thyer pasvortin.

“Armata e hijenave të rrjeteve sociale ishte aktivizu në llogari të politikave ditore”, tha Berisha.

Ai e ka quajtur si legjislaturën më të dobët, legjislaturën aktuale të Kuvedit të Kosovës. /Gazeta10/

`Festari` i Therandës përkujton shkrimtarin Ragip Sylaj

Të martën në Therandë (ish-Suharekë), në kuadër të manifestimit kulturor “Festari” do të mbahet një orë akademike e letrare kushtuar veprës së shkrimtarit dhe...

Osmani pas takimit me Blinken: Lidhja me SHBA-të është ekzistenciale

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka takuar sekretarin e SHBA-së, Antony Blinken, ku kanë biseduar për të ardhmen euroatlantike të Kosovës. “Diskutim i rëndësishëm me...

Lajmet e Fundit