30.8 C
Prizren
E diel, 7 Gusht, 2022

Beteja e tretë finale në mes të Yllit dhe Trepçës

Të dielën nga ora 17:00 zhvillohet ndeshja e tretë finale e “play-off”-it në mes të Golden Eagle Yllit dhe Trepçës.

Në dy takimet e para fituan therandasit dhe janë afër ta mbrojnë titullin e kampionit. Për t’u shpallur kampion Ylli duhet të fitojë edhe një përballje, kurse mitrovicasit duhet t’i fitojnë tri ndeshjet e ardhshme për ta fituar titullin e kampionit, i cili iu mungon nga viti 2012.

Takimin e parë e fitoi Ylli 63:62, kurse në sfidën e dytë fituan në “Minatori” të Mitrovicës 46:60. Finalja vuri përballë dy skuadrat më të mira në garat e rregullta, ku kampioni aktual përfundoi në vendin e parë, kurse ‘xehetarët’ në vendin e dytë.

Të dyja finalet sollën interesim të jashtëzakonshëm, duke arsyetuar epitetin e finales dhe kështu pritet të jetë edhe të dielën në Therandë. Synimi i Yllit është fitorja dhe shpallja kampion, kurse e Trepçës për ta ngushtuar serinë finale dhe për të shpresuar në përmbysjen e madhe.

Më Shumë

Një i vdekur dhe 1.155 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Ministria e shëndetësisë ka konfirmuar se gjatë 24 orëve një person ka vdekur si pasojë e infektimit me koronavirus, ndërkaq janë konfirmuar 1.155 raste...

Kriza ekonomike dhe energjetike në vend, LDK: Qeveria luan rolin e spektatorit

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Besian Mustafa ka thënë se Qeveria aktuale ka zgjedhur të luaj rolin e spektatorit përderisa qytetarët po...

Lajmet e Fundit