37.8 C
Prizren
E premte, 19 Gusht, 2022

Biden: Thaçi e Daçiq kanë bërë kompromise historike

Joseph BidenZëvendëspresidenti amerikan, Joseph Biden tha se përmes dialogut, bashkëpunimit dhe kompromiseve të dhimbshme, kryeministrat Hashim Thaçi dhe Ivica Daçiq kanë arritur marrëveshje historike.

“Hapat e ardhshëm nuk do të jenë të lehtë, por këta udhëheqës u kanë dhënë qytetarëve të tyre një mundësi të paparë për të ndërtuar një të ardhme”, shkruan Biden në artikullin autorial “Le ta udhëheq Kroacia Ballkanin në BE”, të botuar në “Financial Times”.

Më Shumë

Mosmarrëveshje në aheng familjar në Prizren, një grua lëndohet me thikë

Policia e Kosovës ka njoftuar për një rast të lëndimit trupor në një aheng familjar në Prizren. Rasti ka ndodhur të hënën në Prizren, në...

Dy të vdekur e 783 raste të reja me Covid në 24 orët e fundit

Dy raste të vdekjes dhe 783 raste të reja me Covid janë regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë. Këto raste janë konfirmuar pas...

Lajmet e Fundit