3.8 C
Prizren
E mërkurë, 6 Dhjetor, 2023

Biden: Thaçi e Daçiq kanë bërë kompromise historike

Joseph BidenZëvendëspresidenti amerikan, Joseph Biden tha se përmes dialogut, bashkëpunimit dhe kompromiseve të dhimbshme, kryeministrat Hashim Thaçi dhe Ivica Daçiq kanë arritur marrëveshje historike.

“Hapat e ardhshëm nuk do të jenë të lehtë, por këta udhëheqës u kanë dhënë qytetarëve të tyre një mundësi të paparë për të ndërtuar një të ardhme”, shkruan Biden në artikullin autorial “Le ta udhëheq Kroacia Ballkanin në BE”, të botuar në “Financial Times”.

Më Shumë

Çka duhet të bëni kur nuk ua marrin 2 eurot?

2 eurot false tashmë janë bërë problem i madh kombëtar. Qytetarët po përballen përditë me të. Një fenomen i ri është se shumë biznese ndërruan...

Nëntori, muaji i shenjtë mbarëkombëtar

Prof.dr. Xhafer Beqiraj Zonja dhe zotërinj, sot jemi mbledhur këtu për të festuar një nga ditët më të rëndësishme të historisë sonë kombëtare, Ditën e...

Lajmet e Fundit