14.8 C
Prizren
E enjte, 1 Qershor, 2023

Bie në dy numri i të arrestuarve në Prizren

Dy persona janë arrestuar brenda 24 orësh në Prizren.

Arrestimi i tyre është bërë për shkak mosrespektimit të orarit të kufizuar të pandemisë.

Gjatë muajt të kaluar, numri i të arrestuarve në Prizren, ka qenë më i madh, krahasor me qytetet e tjera të Kosovës.

Komunikata e policisë

Prizren 02.05.2020 – 09:20. Policia ka ndaluar një mashkull kosovar dhe gjatë verifikimit i njëjti ka rezultuar se nuk e ka respektuar kohën e lëvizjes të caktuar nga Ministria e Shëndetësisë. Në konsultim me prokurorin, i dyshuari pas intervistimit është liruar në procedurë të rregullt.

• Prizren 02.05.2020 – 11:45. Policia ka ndaluar një mashkull kosovar dhe gjatë verifikimit i njëjti ka rezultuar se nuk ka respektuar kohën e lëvizjes të caktuar nga Ministria e Shëndetësisë. Në konsultim me prokurorin, i dyshuari pas intervistimit është liruar në procedurë të rregullt.

Më Shumë

Telegraph: 80 shqiptarë të dënuar në Mbretërinë e Bashkuar në vetëm 4 muaj

80 shtetas shqiptarë janë dënuar me 130 vite burg vetëm në katër muajt e parë të këtij viti në Mbretërinë e Bashkuar. Të paktën kështu...

Gashi: Bakalli e ka telefonuar gjykatësin në Prizren për ta dënuar Demaçin

Analisti Shkëlzen Gashi ka folur për Ligjin e Lustracionit. Gashi në emisionin Pressing në T7, tha se një ligj i tillë do të shkaktonte shumë...

Mona Liza

Lajmet e Fundit