13.8 C
Prizren
E hënë, 27 Maj, 2024

Bisedojnë për zgjedhjet

10. Maj 2014 1Shtabi zgjedhor i Degës së PDK-së në Prizren, me prezencën e nënkryetarit të PDK-së, Enver Hoxhaj, kryetarit të Degës së PDK-së në Prizren Minir Krasniqi dhe Shefit të Shtabit Zgjedhor Hasan Hasani, sot gjatë ditës ka mbajtur takim me kryetarët e nëndegëve.

Në këtë takim është diskutuar lidhur me përgatitjet rreth zgjedhjeve nacionale të cilat do mbahen me datën 8 qershor 2014.

Nënkryetari i PDK-së,Enver Hoxhaj, para kryetarëvë të nëndegëve, ka elaboruar për të gjitha përgaditjet, të cilat janë bërë nga niveli qendror i PDK-së, për fitoren e radhës së Partisë Demoratike të Kosovës në zgjedhjet nacionale.

Ai ndër tjera ka përmendur edhe të arriturat e shumta të qeverisë të udhëhequr nga Kryeministri Hashim Thaçi, duke potencuar rritjen e pagave për të gjitha sektorët për 25 %, hapjen e Universitetit në komunën e Prizrenit, përfundimin e autostradës së Kombit e shumë projekte të rëndësishme të cialat janë realizuar gjatë këti mandati qeverisës.

Shefi i Shtabit zgjedhor të PDK-së në Prizren, kërkojnë nga kryetarët e nëndegëve që të vazhdojnë me angazhimet e tyre në teren, duke i takuar të gjitha strukturat dhe aktivistët e PDK-së .

Hasan Hasani, shef i Shtabit zgjedhor i PDK-së në Prizren,, ka përrcjellur qëndrimin e kryesisë së degës, që të fillohet me diskutime me struktura për të nxjerr propozimet për deputet të ardhshëm në Parlamentin e Kosvovës, ku më pas do sjellin në kryesinë e degës për miratim.

Kryetari i degës së PDK-së në Prizren, gjatë fjalës së tij para kryetarëve të nëndegëve ka thënë se shtabi zgjedhor i PDK-së, ka zhvilluar 30 takime duke i vizituar të gjitha nëndegët, ku janë takuar rreth katër mijë anëtarë dhe simpatizantë të PDK-së.

Gjithashtu ai ndër tjera tha se janë formuar edhe trupat koordinuese si dhe nënshtabet zgjedhore nëpër të gjitha nëndegët.

Nga ana e kryetarëve të nëndegëve është raportuar për të gjitha aktivitetet që janë ndërrmarrë nëpër nëndegë, dhe kanë raportuar para kryesisë së degës, ku është thënë se sipas analizës së bërë në teren vërehet vullnet dhe përkushtim i madh i strukturave në mbështetje të platformës politike të PDK-së dhe kryeministrit Hashim Thaçi.

 

 

Më Shumë

Osmani në 25 vjetorin e Masakrës së Tusuzit: Vendosja e drejtësisë për viktimat është përkushtim i çdoditshëm i yni

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, i ka përkujtuar viktmat e Masakrës Tusuz (Lagjja e Trimave) në Prizren. Më 26 maj 1999-të, atje forcat e regjimit...

Hapet në Has rruga që lidh Kosovën me Shqipërinë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka njoftuar se është hapur rruga që lidh Kosovën me Shqipërinë, në rajonin e Hasit. Rama ka publikuar fotografitë e...

Lajmet e Fundit