36.8 C
Prizren
E premte, 19 Gusht, 2022

Bledar Gashi zgjedhet kryetar i ARK-së në lagjen “Arbanë”

AAK-logoBledar Gashi është zgjedhur kryetar i nëndegës së Aleancës së të Rinjve të Kosovës (ARK) në lagjen “Arbanë” të Prizrenit. Pas marrjes së besimit, Gashi premtoi se do të punojë për të rinjtë e lagjes “Arbana”.

Përveç kryetarit të nëndegës së AAK-së në Arbanë, Bajram Kastrati, të pranishëm në Kuvendin Zgjedhor ishin edhe tre nënkryetarët e Degës, Bujar Nerjovaj, Pal Geci dhe Avdullah Tejeci.

Në emër të kryesisë së Degës së AAK-së, të pranishëmve iu drejtuar nënkryetari Bujar Nerjovaj. Ai tha se është i kënaqur me numrin e madh të pjesëmarrësve. ”Kjo pjesëmarrje është për admirim dhe se roli i të rinjve të Aleancës së Kosovës është i pamohueshëm”, tha Nerjovaj.

Kryetari i nëndegës së AAK-së në Arbanë Bajram Kastrati, ndërkaq falenderoi të rinjtë e lagjes “Arbanë” që iu kishin përgjigjur ftesës për kyqje në Aleancë. “Ju jeni e tashmja dhe e ardhmja e lagjes “Arbana”, por edhe e Prizrenit”, tha Kastarti.

Sipas tij, të rinjtë e “Arbanës” do të angazhohen për të realizuar projektet që kanë të bëjnë për të mirën e tyre.Të rinjve iu drejtua edhe kryetari i ARK-së Zenel Dulla, i cili falenderoi të rinjtë për vullnetin e tyre për të punuara krah Aleancës së të Rinjve të Kosovës./PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Begaj e përmbyll vizitën në Kosovë duke qëndruar tek Lidhja e Prizrenit

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, e ka përmbyllur vizitën në Kosovë duke qëndruar në Kompleksin e Lidhjes së Prizrenit. Kjo është vizita e tij e...

Çeku: DokuFest XXI u mbyll me ndarjen e çmimeve për më të mirët në shumë kategori dhe filmin “The Last Waltz”

Ka përfunduar festivali i filmit të shkurtër DokuFest, i cili për të 21-tën herë u mbajt në Prizren. Ministri i Kulturës, Hajrulla Çeku, përmes një...

Lajmet e Fundit