30.8 C
Prizren
E enjte, 21 Shtator, 2023

Blloku mblidhet vetë, nëse Brovina nuk e thërret seancën këtë javë

Blloku 50Përfaqësues të partive opozitare kanë thënë se nuk do ta presin shumë Flora Brovinën nëse ajo vazhdon të heshtë sa i përket ftesës për vazhdimin e seancës, si kryesuesja më e vjetër.

Që prej publikimit të vendimit të martën e javës së kaluar, Brovina nuk ka kontaktuar me asnjë nga partitë opozitare për ta caktuar datën e seancës. As gazeta nuk ka mundur të vërë kontakt me të.

Analistët kanë thënë se deputetët nuk duhet të mbesin peng i vullnetit të Brovinës për ta ftuar seancën dhe për të caktuar pikat e rendit të ditës, të cilat kërkohen me aktvendimin e Gjykatës Kushtetuese. /Koha ditore

Osmani takohet me shefen e MCC-së, flasin për investimin 236 milionësh

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, e cila po qëndron në New York, ku po mbahet sesioni i 78-të i Asamblesë së Kombeve...

81 vjet nga Konferenca e Pezës

Konferenca e Pezës është një nga ngjarjet më të rëndësishme të historisë së Shqipërisë, ku u bënë përpjekje për bashkimin e shqiptarëve kundër pushtuesve...

Lajmet e Fundit