9.8 C
Prizren
E mërkurë, 22 Mars, 2023

Blloku s’ia heq “vijën e kuqe” PDK-së

blloku opozitarPDK-ja ka marrë përgjigje negative të premten, në kërkesën e saj të publikuar po këtë ditë për të formuar një qeveri të spektrit të gjerë.

Koalicioni paszgjedhor LDK-AAK-Nisma e do në opozitë PDK-në.

“Grupi parlamentar LDK-AAK-Nisma dhe të 83 deputetët jemi që të formojmë një Qeveri pa PDK-në. Nuk pranojmë kurrfarë oferte, e në këtë rast as atë që ka dalë nga PDK-ja”, i ka thënë Kohës Ditore zyrtari i LDK-së, Ismet Beqiri.

“Është absurde dhe, në një masë, qesharake të flasim për një qeverisje me më shumë numra, me mbi 80. Pra, po kërkon një parti e cila për vite të tëra në këmbë të qelqta e ka mbajtur Qeverinë dhe, siç e dini, shpeshherë nuk ka pasur as numra e as kuorum për të votuar ligje të caktuara”

Më Shumë

Qeveria në mbledhje elektronike, ndanë mjete për krizën energjetike

Qeveria e Republikës së Kosovës ka zhvilluar sot mbledhjen Elektronike në të cilën ka ndarë 7,278,747.59 € për zbatimin e masës 3.7 - Mbështetje...

Përleshje mes nxënësve në një shkollë fillore në Prizren, 15-vjeçari ther me thikë shokun e klasës

Rrahjet e përleshjet mes nxënësve në shkollat fillore e të mesme janë shumë të shpeshta. Drejtoritë shpesh detyrohen të kërkojnë ndihmën e Policisë për...

Lajmet e Fundit