-4.2 C
Prizren
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

Busquets refuzon ofertën nga Al-Nassr me pagë vjetore 20 milionë euro

Mesfushori dhe kapiteni i Barcelonës, Sergio Busquets, ka refuzuar një ofertë fitimprurëse për t’iu bashkuar skuadrës saudite Al-Nassr me vlerë 20 milionë euro në vit.

 

Fillimisht u raportua se Al-Nassr po përgatiste një paketë prej 13 milionë euro në vit për reprezentuesin spanjoll, megjithatë AS që atëherë ka zbuluar se klubi saudit i ka ofruar Busquets rreth një të tretën e asaj që do të fitojë Cristiano Ronaldo këtë sezon, duke qëndruar në rreth 20 milionë euro.

34-vjeçari mësohet se i ka refuzuar këto, me të ardhmen e tij në lojë larg të qenit e sigurt.

Menaxheri i Barcelonës, Xavi, ka qenë i zëshëm për dëshirën për të mbajtur mesfushorin veteran në klub, pavarësisht se kontrata e tij skadon në verë dhe nuk ka përparim në një marrëveshje të re.

Duket se Al-Nassr po përpiqet të ndërtojë ekipin e tyre të ëndrrave. Pasi Ronaldo u bë nënshkrimi i tyre në fund të dhjetorit, klubi saudit ka treguar interes për lojtarë si Eden Hazard, si dhe për ish-bashkëlojtarët e portugezit, Sergio Ramos dhe së fundmi, Keylor Navas.

Më Shumë

Shkon në mbi 8 mijë numri i të vdekurve në Turqi e Siri

Mbi 6 mijë e 200 persona kanë vdekur si pasojë e tërmetit në Turqi. Kështu ka bërë të ditur Agjencia e Menaxhimit të Fatkeqësive dhe...

Rexhepi: Jam kundër Asociacionit njëetnik, për mua s’është marrëveshje ndërkombëtare

Zëvendëskryeministrja e Kosovës, Emilja Rexhepi, ka folur për takimin e mbajtur në Ambasadën Amerikane ku u diskutua çështja e Asociacionit të Kosovës.   Rexhepi tha se...

Lajmet e Fundit