25.8 C
Prizren
E martë, 23 Korrik, 2024

Caparci ankohet te Kryeziu, se janë lënë pas dore nga Muja

caparciKandidati i LDK-së për kryetar të Prizrenit, Eqrem Kryeziu, është takuar me elektoratin në fshatin Caparc.

Ai iu ka premtuar banorëve të këtij fshati se pas zgjedhjes së tij në krye të Komunës së Prizrenit, do t’ia zgjidhë të gjitha problemet me të cilat ballafaqohen.

Veterani i LDK –së në këtë fshat Bernard Oroshi, është ankuar para Kryeziut se pushteti aktual i Mujës, të gjitha invetsimet në këtë fshat i ka bërë vetëm për militantët e vetë. “Ata që nuk ishin me ta nuk gëzuan asnjë investim”

Kryetari i Nëndegës së LDK-së në Velezhë, Anton Tushi, ndërkaq tha se ky fshat në mënyrë masive do të votojë Eqrem Kryeziun për kryetar të Prizrenit./PrizrenPress.com/

 

 

 

Më Shumë

Latifi pret në takim përfaqësuesit e KQZ-së, diskutojnë për zgjedhjet qendrore e komunale

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, ka pritur në takim përfaqësuesit e Komisionit Qendror Zgjedhor, Burim Ahmetaj, Ibrahim Selmanaj dhe Arjanit Elshani. Ai ka...

Mbi turizmin në Shqipëri, patriotët kujdestar, për ata që e duan me zemër dhe ata që e shohin dhe e ndjenjë nga distanca vlerën...

Nga Musa Sabedini – Ditëve të fundit është bërë çështje problematike krejt e panevojshme dhe madje për mua humbje kohe, mbi turizmin në Shqipëri,...

Lajmet e Fundit