24.8 C
Prizren
E enjte, 18 Gusht, 2022

Carlo Ancelotti për Antonio Rudiger: Kush është ky? (VIDEO)

Trajneri i Real Madrid-it, Carlo Ancelotti foli pas ndeshjes me Manchester City-n, ku skuadra e tij humbi 4-3. Gazetarët pyetën italianin për lajmet mbi transferimin e Antonio Rudiger-it në “Santiago Bernabeu”.

Duke refuzuar të jepte më shumë shpjegime rreth transferimit të futbollistit të Chelsea-t në Madrid, tekniku tha për “BeIN Sports” se “Kush është ky?”.

 

Sigurisht që Ancelotti e njeh mirë gjermanin, pasi ishte vetë kërkesa e tij që ai të kalonte te Real Madrid-it. Në një kohë kur këta të fundit hoqën dorë nga transferimi i tij, për t’u rikthyer përsëri pas përballjes me Chelsea-n në çerekfinalen e Champions League.

Duke vijuar më tej, trajneri italian refuzoi diskutimet mbi mbrojtësin.

“Ai është një lojtar i Chelseat, ai është ende një lojtar i Chelseat. Nuk mund të them asgjë për këtë”, theksoi Ancelotti.

Rudiger është në muajit e fundit të kontratës me Chelsea-n dhe ai pritet të kalojë te Real Madrid-i në verë si transferim i lirë. Kontrata e gjermanit do të jetë katërvjeçare dhe me një pagë javore mbi 230 mijë funte, raporton “Daily Mail”.

Manchester United, Barcelona, ??Paris Saint-Germain dhe Juventus ishin gjithashtu të interesuar për Rudiger-in.

/Albanianpost.com

Më Shumë

Marcelo mund të pensionohet nga futbolli

Marcelo është duke e menduar pensionimin nga futbolli. Lojtari është larguar nga Real Madridi me parametra zero, por akoma nuk ka gjetur skuadër. Sipas asaj që...

Berlusconi flet për një transferim të CR7 te Monza

Silvio Berlusconi u largua ditën e djeshme nga “U-Power Stadium” pas një disfate së Monzës së tij nga Torino dhe ka folur rreth provës...

Lajmet e Fundit