37.8 C
Prizren
E premte, 19 Gusht, 2022

Çmimet stabilizohen kur të përfundon lufta në Ukrainë

 

Kjo është situata sipas kryetarit të Shoqatës së Naftëtarëve të Kosovës, Fadil Berjani.

Pas edhe ngritjeve të fundit të çmimit, ai thotë se s’mund të paragjykohet nëse do të ketë rënie, apo ngritje të reja, pasi që sipas tij lëvizjet janë të mëdha në bursë.

“Çmimet janë të larta për gjendjen ekonomike të cilën e kanë qytetarët tanë, por rritja e derivateve të naftës është duke ndodhur në tërë globin, jo vetëm tek ne”, është shprehur Berjani për KlanKosova.tv.

“Stabilizim të tregut do të kemi pasi të përfundojë lufta Ukrainë-Rusi”.

“Besoj se qytetarët tanë janë duke e kuptuar se rritjen e çmimeve e dikton berza. Kjo ndodhë në tërë botën”.

 

Më Shumë

Zelensky dhe Guterres takohen në Ukrainë

Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, Antonio Guterres është takuar me presidentin ukrainas, Volodymyr Zelenskyy në Lviv. Duke shkruar në Telegram, Zelensky tha pas bisedimeve se...

Icardi kërkohet nga klubi turk

Sulmuesi argjentinas, Mauro Icardi, mund të përfundojë në Superligën e Turqisë. 29-vjeçari nuk bën më pjesë në planet e trajnerit të Paris Saint Germain, klub...

Lajmet e Fundit