16.8 C
Prizren
E diel, 1 Tetor, 2023

Daçiq shkarkon Rada Trajkoviçin në Graçanicë?

RadaTrajkovicRada Trajkoviq është shkarkuar nga Kryeministri i Serbisë, Ivica Daçiq për një pozitë që ka në Kosovë. Daçiq ka marrë vendim për shkarkimin e saj nga posti i deritashëm si drejtore e shtëpisë së shëndetit në Graçanicë.

Daçiq, sipas mediave serbeve vendimin për shkarkimin e deputetes së Kuvendit të Kosovës nga detyra e kreut të këtij institucioni shëndetësor në Graçanicë, e ka nënshkruar të premten.

Në vend të saj, siç raporton Vestionline, për drejtor është emëruar mjeku Aleks Andrejeviq.

Lajçak paralajmëron takime me emisarë të BE-së dhe Escobarin

Përfaqësuesi i veçantë i Bashkimit Evropian për dialog Miroslav Lajçak do mban takim të jashtëzakonshëm me këshilltarët e liderëve të Gjermanisë, Francës dhe Italisë,...

Fifi dhe Ermal Fejzullahu sjellin këngën e re “Trëndafil Blu”

Filloreta Raçi – Fifi ka prezantuar së fundmi projektin e ri muzikor. Artistja nga Ferizaj ka sjell këngën e re “Trëndafil Blu” në bashkëpunim me...

Lajmet e Fundit