14.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Dasma në Lubizhdë: Rasti po hetohet nga Policia, ftohet për intervistë kryefamiljari

Dasma e cila u bë shumë e komentuar gjatë javës së kaluar ishte ajo e familjes Gigollaj në fshatin Lubizhdë të Prizrenit.

Kjo pasi në videot që kishte publikuar këngëtari Labinot Rexha shihet një numër i madh i njerëzve të cilët vallëzonin e festonin në oborrin e shtëpisë.

Ndonëse gjatë kohës sa është mbajtur dasma, policia e rajonit nuk kishte ndërmarrë masat e nevojshme, rasti është duke u hetuar pas raportimit të emisionit Sonte në T7.

Policia Rajonale e Prizrenit deklaroi për emisionin tonë se ftoi për ta intervistuar kryefamiljarin R.G, që njehësh ishte organizator i dasmës.

“E nderuar, për informimin tuaj në lidhje me rastin e organizimit të ahengut-dasmës, sot me datën 5 gusht2010 në cilësinë e personit të dyshuar është intervistuar R.G dhe me njoftimin e prokurorit kujdestar rasti është duke u hetuar në procedurë të rregullt për moszbatim të vendimit të Qeverisë dhe mosveprim në bazë të ligjit në kohë pandemie”.

Sidoqoftë, kjo nuk ka qenë dasma e vetme që është organizuar në Kosovë gjatë kësaj periudhe pandemie./T7

Më Shumë

Krasniqi, Kurtit: I ke gënjyer kryetarët se do të kenë takim me Elbertin e i ke çu në zyrë

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, i tha kryeministrit të vendit, Albin Kurti, se po sillet si gazetar mediokër e jo si kryeministër. Raportimin e Kurtit...

Gjykimi për shpërthimin në Zhur, njëri i akuzuar mbrohet në heshtje

Në gjykimin për shpërthimin në Zhur, i akuzuari Arben Gashi ka vendosur të mbrohet në heshtje, ku së bashku me të akuzuarin Iran Badalli,...

Parashikimi i motit

Lajmet e Fundit