23.8 C
Prizren
E premte, 19 Gusht, 2022

Deputeti Haxhi Avdyli zgjedhet kryetar i degës “Guxo” në Prizren

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga “Lista Guxo”, Haxhi Avdyli, është zgjedhur kryetar në degën e kësaj partie në Prizren.

Atje është mbajtur kuvendi i parë zgjedhor i partisë më të re në vend.

Deputetja Jeta Statovci përmes një fotografie të publikuar në “InstaStory” e uroi Avdylin për pozitën e re.

“Lista Guxo” dje mbajti sesionin e parë zgjedhor në Mitrovicë, ku = me 296 vota për dhe një abstenim. kryetar i degës atje u zgjodh ministri i Bujqësisë, Faton Peci.

Ushtruesja e detyrës së Kryetares së “Guxo”, Donika Gërvalla, ka thënë se gjatë javëve dhe muajve të ardhshëm do të mbahen kuvendet zgjedhore edhe në komunat e tjera të Kosovës për këtë parti, ndërsa do të finalizohen në shtator me mbajtjen e Kuvendit Qendror.

Më Shumë

Suharekasi i dehur, me armë në dorë kërcënon anëtarët e familjes – motra thërret policinë për ndihmë

Përdorimi i alkoolit po u shkakton telashe të mëdha të rinjve kosovarë, të cilët shpesh humbin kontrollin mbi veprimet e tyre, duke u bërë...

Dokufest, filmi “Ka me kalu” fitoi çmimin më të mirë në grupin nacional

Mbrëmë u mbyll ceremonia e festivalit të filmit të metrazhit të shkurtër dhe atij të gjatë dokumentar - Dokufest në Prizren, i cili në...

Lajmet e Fundit