22.8 C
Prizren
E enjte, 18 Korrik, 2024

Dhjetë persona të arrestuar në Prizren

Policia e Kosovës në Prizren, gjatë të enjtes, ka arrestuar dhjetë persona për mosrespektim të masave mbrojtëse shëndetësore gjatë epidemisë.

Sipas raportit 24 orësh të Policisë së Kosovës, numri më madh i arrestimeve është bërë në rrugën “Ismajl Kryeziu”, me gjithsej pesë persona të arrestuar.

Tutje, dy persona janë arrestuar në rrugën “Edit Durham”, një në rrugën e “Jonit” dhe dy të tjerë në fshatin Novak.

Me vendim të prokurorit, të gjitha rastet kanë shkuar në procedurë të rregullt.

Më Shumë

Afrim Tejeci: Bizneset në Prizren presin funksionalizimin e ‘Parkut të Biznesit’

Kryetari i Odës së Prizrenit, Afrim Tejeci, thekson se bizneset janë në pritje të funksionalizimit të "Parkut të Biznesit" në këtë qytet. “Me anë të...

Mbappe: Ëndrra ime u realizua, u bëra lojtar i klubit më të mirë në histori

Kylian Mbappe u prezantua sot zyrtarisht si futbollist i Real Madridit. Para tribunave të mbushura në “Santiago Bernabeu”, francezi është shfaqur për herë të...

Lajmet e Fundit