27.8 C
Prizren
E premte, 19 Korrik, 2024

Vritet legjenda e futbollit argjentinas për arsye banale

Argjentina është në zi për vdekjen e parakohshme të Tomas Felipe Carlovich, i njohur nga të gjithë si “El Trinche”.

74-vjeçari, ish-lojtar i Rozario Centralit, kishte përfunduar në spital pasi kishte marrë një goditje të rëndë në kokë nga një i ri që i kishte vjedhur biçikletën.Jo shumë i njohur jashtë Argjentinës, por një legjendë e vërtetë në atdhe, Carlovic është cilësuar nga vetë Diego Armando Maradona si lojtari më i mirë në botë.

Kur Diego mbërriti te Newells’s Old Boys, një gazetar e pati pagëzuar si lojtarin më të mirë të historisë së klubit, por Maradona iu përgjigj: “Lojtari më i mirë që ka luajtur në Rosario është Carlovich”.

El Trinche Carlovich, el hombre al que Maradona le dijo que era ...

Më Shumë

Parcelimi, hapi i parë drejt funksionalizimit të Parkut të Biznesit në Prizren

Rreth 80 hektarë tokë, të destinuara për zhvillimin e bizneseve në komunën e Prizrenit, do të nisin parcelimin, për t`iu kthyer bizneseve. Kjo zonë...

Arrestohen tre të dyshuar në Prizren për kanosje dhe përdorim të armës

Stacioni Policor Prizren Veri ka pranuar një informatë se në lagjen Arbana në Prizren ka ndodhur një rast kanosjeje me armë. Sipas informacioneve të policisë,...

Lajmet e Fundit