Papa mezhariPapa i dhuroi Presidentit Nishani një kopje digjiitale të Mesharit të Gjon Buzukut, që do t’i shtohet thesarit të Bibliotekës Kombëtare.

Pas fjalimit në Presidencë, Papa Françesku ka shkëmbyer dhurata me Presidentin e Republikës, Bujar Nishani.

Presidenti Nishani i bëri Atit të Shenjtë dhuratë një portret të gdhendur në argjend të Giovanni Francesko Albanit, Papa Clemente XI, me origjinë shqiptare, të shoqëruar me citatin “Shtëpia e shqiptarit është e Zotit dhe e mikut!”

Ndërsa Papa i dhuroi Presidentit Nishanit një kopje digjiitale të Mesharit të Gjon Buzukut, që do t’i shtohet thesarit të Bibliotekës Kombëtare.

Feronikeli ’74 merr tre pikë të arta në luftën për mbijetesë përballë Malishevës

Feronikeli ’74 ka marrë fitore të madhe ndaj Malishevës me rezultat 2-1. Ka qenë një pjesë e parë me shumë raste shënimi si për vendasit...

S’ka fitues në klasiken evropiane, gjithçka vendoset në ‘Santiago Bernabeu’

Ka mbaruar pa fitues derbi i gjysmëfinales të Ligës së Kampionëve mes Bayern Munichut dhe Real Madridit. Përballja ishte e zjarrtë nga minuta e parë,...