15.8 C
Prizren
E enjte, 29 Shtator, 2022

Digjen dy vetura në Dragash

Në Dragash gjatë ditës së djeshme në një depo me pjesë të automjeteve janë djegur dy vetura.

Policia ka njoftuar se vetura e djegura ishin jo funksionale.

Kurse pronari i tyre ka deklaruar në polici që vlera e dëmit nga ky zjarr arrin në shumën prej rreth 1000 eurove.

Rasti në polici po hetohet si “Zjarrëvënie”.

Më Shumë

Amerika i kërkon shpjegime Serbisë për ujdinë me Rusinë

Ambasadori amerikan në Serbi, Christopher Hill tha sot se askush nuk duhet të nënshkruajë asgjë me Rusinë në këtë moment, duke theksuar se vendi...

MF pasnesër do të ekzekutojë pagesat për këtë kategori

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve ua rikujton të gjithë përfituesve ndryshimin e datave të pagesave. Me datë 20 janë ekzekutuar pensionet e veteranëve dhe...

Lajmet e Fundit