9.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Digjen varrezat në Bratotin të Rahovecit

Në fshatin Bratotin të Rahovecit, një pjesë e varrezave dhe një sipërfaqe rreth dy hektar hamullore është përfshirë nga zjarri, raporton PrizrenPress.

Në vendin e ngjarjes kanë dal edhe zjarrfikësit të cilët e kanë shuar zjarrin dhe nuk raportohet për dëme.

“Fsh. Bratotin, Rahovec, 20.09.2021 – 15:30. Njësiti patrullues ka vërejtur një zjarr në fushat ndërmjet fshatrave Brotatin dhe Vrajakë, i cili zjarr kishte përfshirë një sipërfaqe rreth dy hektar hamullore dhe një pjesë të varrezave. Në vendin e ngjarjes kanë dal edhe zjarrfikësit të cilët e kanë shuar zjarrin dhe nuk raportohet për dëme. Rasti nën hetime”, thuhet në raportin e Policisë së Kosovës./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Duda Balje: Çështja e të pagjeturve është urgjente

Në takimin e 18 marsit në Ohër mes Kosovës dhe Serbisë ka pasur një pajtueshmëri mes dy palëve që pika 4 e aneksit të...

Pas publikimit në media i kërkuari për ngacmim në Prizren vetëdorëzohet në polici

Policia e Kosovës  ka kërkuar ndihmën e qytetarëve për të lokalizuar vendndodhjen e një personi të dyshuar për ngacmim, raporton Gazeta Sinjali. Përmes një njoftimi...

Lajmet e Fundit