16.8 C
Prizren
E enjte, 29 Shtator, 2022

Dy burra nga Malisheva rrahin gratë e tyre

Policia e Kosovës ka njoftuar për dy raste të dhunës në familje në Malishevë, raporton PrizrenPress

Sipas raportit policor këto raste kanë ndodhur në 24 orët e fundit.

Në njërin rast, i cili ka ndodhur dje është arrestuar një burrë për shkak të dyshimit se në vazhdimësi kishte ushtruar dhunë psikike ndaj bashkëshortes së tij, e cila kishte vendosur të largohej nga shtëpia.

Nga i dyshuari është sekuestruar një pistoletë dhe i njëjti pas intervistimit me urdhër të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt.

Edhe në rastin tjetër, i cili ka ndodhur po në të njëjten ditë rreth orës 12:25 është arrestuar burri për shkak se kishte ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëshortes së tij.

Viktima ka pranuar tretman mjekësor, kurse i dyshuari me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje për 48 orë./PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Një tym i errët u ngrit mbi Paris ndërsa një zjarr shpërtheu në “tregun më të madh të ushqimit të freskët në botë”

Një tym i errët u ngrit mbi Paris të dielën nga flakët e një magazine në një treg masiv prodhimesh që furnizon kryeqytetin francez...

Dalin rezultatet e studentëve të pranuar në konvikte

Qendra e Studentëve në Prishtinë ka shpallur rezultatet për pranimin e studentëve në konvikte për  vitin akademik 2022/2023. Rezultatet janë publikuar në faqen e tyre...

Lajmet e Fundit