-0.2 C
Prizren
E shtunë, 28 Janar, 2023

Dita Ndërkombëtare e Arsimit, Totaj: Ndër prioritetet kryesore kemi zhvillimin e arsimit

Me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Arsimit, kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, ka përshëndetur mësimdhënësit dhe nxënësit për kontributin në ruajtjen e frymës akademike në institucionet tona arsimore, që sipas tij, vjen si pasojë e qëndresës së pashoqe të arsimtarëve në vitet më të vështira të kombit që nuk lejuan vakum në procesin drejt dijes.

“Komuna e Prizrenit, ndër prioritetet kryesore ka zhvillimin e arsimit dhe mbështetjen e çdo aktiviteti të nxënësve që çon përpara punën tonë të përbashkët drejt zhvillimit intelektual”, ka theksuar Totaj.

Më Shumë

Murati për rritjen e tatimit në pronë: Rezultat i ligjit të miratuar nga Qeveria Haradinaj në vitin 2018

Ministri i Financave, Hekuran Murati, ka thënë se deri tek situata që përnjëherë disa fatura të tatimit në pronë kanë qenë më të larta,...

Policia rrit sigurinë ndaj Totajt (VIDEO)

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, është kanosur të martën mbrëma nga një qytetar. Sipas policisë, pronari i një shtëpie që për gati 10...

Lajmet e Fundit