20.8 C
Prizren
E hënë, 15 Gusht, 2022

Djali i Rihanna-s kryeson në listën e fëmijëve më të pasur me një vlerë neto prej 1.3 miliardë dollarësh

Rihanna para pak ditësh ka sjellë në jetë fëmijën e saj, i cili vlerësohet të jetë bebja më e pasur në Hollywood.

Një listë e llogaritur e fëmijëve më të pasur, e vendos djalin e këngëtares me partnerin ASAP Rocky, në krye.

Ylli i muzikës pop, u emërua zyrtarisht miliardere nga “Forbes” në gusht të vitit 2021 me linjën e saj të bukurisë “Fenty”.

ASAP Rocky dhe Rihanna.

Thuhet se 1.2 miliardë dollarët e Rihanna-s së bashku me 75 milionë dollarët e ASAP Rocky-t do të barazohen me rreth 1.3 miliardë dollarë që i mbeten fëmijës së tyre. Të dy kanë sjellë në jetë djalin e tyre më 13 maj të këtij viti.

Sipas së njëjtit raport, vajza 4-vjeçare e Kylie Jenner dhe Travis Scott, Stormi, më parë kryesonte listën e të pasurve të Holliwood-it. Kjo ndodhi derisa prindërit e saj sollën në jetë fëmijën e dytë, emri i të cilit i ende nuk dihet. Çifti i famshëm ka një vlerë neto prej 790.5 milionë dollarësh për t’u ndarë mes dy fëmijëve të tyre.

Travis Scott, Kylie Jenner dhe vajza e tyre Stormi Webster

Vendet e dyta në atë listë, përfshijnë motrën po aq të famshme të Kylie-t, Kim Kardashian dhe ish-bashkëshortin e saj Kanye West. Me 1.3 miliardë dollarë të Kim dhe 1.3 miliardë dollarë të Kanye , ish-partnerët kanë 2.6 miliardë dollarë për të ndarë mes 4 fëmijëve të tyre North, Saint, Chicago dhe Psalm.

Kim Kardashian, Kanye West dhe fëmijët

Një tjetër çift i skenës muzikore përfundon listën e foshnjave më të pasura, me ikonën R&B Beyonce dhe bashkëshortin e saj legjendar Jay-Z. Thuhet se këngëtarja sjell 378 milionë dollarë, që i shtohen 984 milionë dollarëve të Jay Z. Totali bie në rreth 1.3 miliardë dollarë për të ndarë mes tre fëmijëve të tyre Blue Ivy, Sir dhe Rumi.

Jay Z, Beyonce dhe femijet e tyre.

 

/Albanianpost.com

Më Shumë

Sefë Duraj në zi, humb nënën e tij

Sefë Duraj është një ndër këngëtarët më të njohur në mediet rozë. Ai me punën e përkushtuar që bën, në çdo kohë kalon në lajm,...

Konflikti në Ukrainë pritet t’i kushtoj Gjermanisë mbi 260 miliardë euro

Lufta në Ukrainë dhe çmimet e larta të energjisë po i kushtojnë Gjermanisë qindra miliarda euro, thuhet në një studim të fundit. Ekonomia gjermane...

Lajmet e Fundit