20.8 C
Prizren
E hënë, 15 Gusht, 2022

DKA në Suharekë nis përgatitjet për vitin e ri shkollor

Suhareke-shkollaDrejtoria Komunale e Arsimit (DKA) në Suharekë, këto ditë po bënë përgatitjet e fundit për fillimin sa më të mbarë të vitit të ri shkollor 2013/2014.

Zyrtarë të kësaj Drejtorie pohojnë se janë në procesin e plotësimit të kuadrit mësimor, për çka është hapur konkursi dhe javën e ardhshme do të bëhen intervistat me kandidatët që kanë konkurruar.

Gjithashtu po punohet në rregullimin e ambienteve shkollore, meremetimin e hapësirave ku ka pas nevojë të intervenohet.

Zyrtarët e DKA-së pohojnë se viti i ri shkollorë do të fillojë në të gjitha shkollat fillore, të mesme të ulët dhe në dy shkollat e mesme./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Zelensky ndezë rimeçin mes Usyk dhe Joshuas me mesazhin e tij të fuqishëm

Në ato orë të vetmuara pas dyerve të mbyllura, Oleksandr Usyk është përgatitur për rimeçin me Anthony Joshuan. Që kur u largua nga shtëpia në...

Blero dhe Afrona me thumba dhe kundërpërgjigje për njëri-tjetrin?

Këngëtari Blero dhe modelja e njohur Afrona Dika, muaj më parë përfunduan në titujt e shumë prej mediave rozë. Kjo pasi thuhet se ish-çifti i...

Lajmet e Fundit