26.8 C
Prizren
E diel, 7 Gusht, 2022

DnV: Të vdekurit në lista të votimit në Prizren

Demokracia ne veprimNë konferencën e saj të dytë, organizata Demokracia në Veprim ka shpalosur gjetjet lidhur me procesin e votimit. Sipas organizatës, mbi 14% të qytetarëve kanë votuar deri në orën 12:00.

DnV ka prezantuar parregullsitë e gjetura të cilat kryesisht kanë të bëjnë me fotografimin e votës, praninë e personave të ndjerë në lista votimi dhe praninë e personave të paautorizuar në pika votimi.

Sipas Demokracisë në Veprim, në Prizren është vërejtur prezencë e madhe e personave të paautorizuar të cilët po pengojnë procesin dhe po ushtrojnë presion mbi votuesit. Gjithashtu është vërejtur edhe raste të pranisë së personave të ndjerë në lista votimi është hasur edhe në Prizren.

DnV u bënë thirrje të gjithë qytetarëve që të dalin zgjedhje të shfrytëzojnë të drejtën e tyre demokratike në mënyrë që të bëhet e mundur legjitimimi i këtyre zgjedhjeve lokale.

Më Shumë

Butrint Imeri sonte performon në Prizren

Një nga këngëtarët më të suksesshëm të estradës kosovare, sonte do të performojë në Prizren. Butrint Imeri, sonte do ta ndezë atmosferën në njërin nga clubet...

Chelsea arrin marrëveshjen me Cucurella-n

Chelsea ka arritur marrëveshjen me Marc Cucurella-n për transferimin e tij në “Stamford Bridge”. Spanjolli kërkohej me ngul dhe nga Pep Guardiola te Manchester...

Lajmet e Fundit