24.8 C
Prizren
E enjte, 18 Gusht, 2022

Do të performonte për herë të parë pas tragjedisë së Astroworld, ja çfarë ndodhi me Travis Scott

Sërish fati nuk është në anën e Travis Scott! Koncerti, në të cilën ai do të performonte që pas tragjedisë në Astroworld, tashmë është anuluar.

Festivali i Nevada’s Day N Vegas u anulua për shkak të “një kombinimi të çështjeve të logjistikës, kohës dhe prodhimit”, njoftuan organizatorët të premten.

Festivali do të zhvillohej gjatë fundjavës më 2-4 shtator në Festivalin e Las Vegas Grounds.

“Na vjen keq të njoftojmë se jemi të detyruar të anulojmë Day N Vegas për 2022,” shkroi kompania promovuese Goldenvoice në faqen e saj të internetit.

Ju do të rimbursoheni brenda 2-4 javëve të ardhshme.”- vijon më tej njoftimi.

Paraqitja e Scott në Day N Vegas do të kishte shënuar herën e parë që ai do të performonte në një festival që nga tragjedia në festivalin e tij në Houston në nëntor 2021.

Gjithashtu, pjesë e këtij koncerti do të ishin dhe yje të tjerë si: SZA, J. Cole, 21 Savage, Pusha T dhe Summer Walker.

Festivali Day N Vegas do të mbahej vetëm 15 minuta larg nga vendi ku u zhvillua Festivali Route 91 Harvest në 2017, ku të paktën 60 njerëz humbën jetën tragjikisht nga të shtënat masive.

Më Shumë

Donald Trump është nën hetime për shkelje të Aktit të Spiunazhit

Donald Trump është nën hetim penal për shkelje të mundshme të Aktit të Spiunazhit dhe statuteve shtesë në lidhje me pengimin e drejtësisë dhe...

Shqipëria i del në ndihmë Kosovës, evitohen reduktimet e rrymës

Ministria e Ekonomisë ka njoftuar se është kthyer furnizimi i rregullt me energji elektrike. Përmes një komunikate, ME ka njoftuar se kjo është mundësuar nga...

Lajmet e Fundit