0.8 C
Prizren
E premte, 3 Shkurt, 2023

DokuFest prezanton programin SHORT MATTERS!

DokuFest-filmNëpërmjet bashkëpunimit me Akademinë Evropiane të Filmit (EFA), DokuFest prezanton programin SHORT MATTERS! – i cili përfshin disa nga filmat e shkurtër më të mirë nga Evropa.

SHORT MATTERS! është turneu i EFA i cili sjell filmat e shkurtër të nominuar për Cmimin EFA në një numër të festivaleve të filmit në Evropë. Programi ka si qëllim të i japë audiencave të ndryshme mundësinë e shiqimit të një panorame të filmëbërësve të rinj evropian.

Programi SHORT MATTERS! përfshin filmat:
Tomorrow Will Be Good nga Pauline Gay (Francë);
Superman, Spiderman or Batman nga Tudor Giurgiu (Rumani);
Two Hearts nga Darren Thornton (Irland);
How To Pick Berries nga Elina Talvensaari (Finland);
The Ambassador & Me nga Jan Czarlewski (Zvicër);
Two Ships nga Justine Triet (Francë); Beast nga Attila Till (Hungari);
Villa Antropoff nga Kaspar Jancis dhe Vladimir Leschiov (Latvi/Estoni);
Sessiz nga L. Rezan Yesilba? (Turqi);
Morning of Saint Anthony’s Day nga João Pedro Rodrigues (Portugali);
Back of Beyond nga Michael Lennox (Mbretëri e Bashkuar);
Out of Frame nga Yorgos Zois (Greqi);
Objection VI nga Rolando Colla (Zvicër)./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Mot i vranët e me reshje bore sot në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë dites do të mbajë mot i vranët dhe me kushte për reshje bore. Sipas IHMK-së,...

Zyrtare, 105 euro është vlera e koeficientit të pagave për punëtorët e sektorit publik

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e saj të fundit ka vendosur të caktojë koeficientin e Ligjit të Pagave për punëtorët e sektorit publik. Reklama Vlera e...

Lajmet e Fundit