19.8 C
Prizren
E enjte, 20 Qershor, 2024

Fatmir Limaj sërish në arrest shtëpiak

Fatmir-Limaj5-22Gjykata e Apelit ka marrë vendim që Fatmir Limaj të kthehet sërish në arrest shtëpiak. Lajmin për Indeksonline e ka konfirmuar avokati i tij mbrojtës Tomë Gashi.

“Në sistemin juridik të Kosovës ndodh edhe ky spektakël juridik i paparë deri tash. Për herë të dytë Gjykata e Apelit e kthen Fatmir Limajn dhe të tjerët në arrest shtëpiak. Ndërkaq arresti ishte ndërprerë për herë të dytë më 3 korrik nga gjyqatari Mlcolm Simond, por prokurori Salustro ishte ankuar tek Gjykata e Apelit e cila para pak çastesh vendosi ta aprovojë këtë ankesë dhe ta kthejë Limajn përsëri në arrest shtëpiak”, ka thënë Gashi.për Indeksonline

I njëjti vendim vlenë edhe për bashkëluftëtarët e Limajt që po gjykohen bashkë me të.

Më Shumë

Invalidi i luftës nga Suhareka, Nexhat Cikaqi ka nevojë për ndihmë, vuan nga një sëmundje e rëndë

Luftëtari dhe invalidi i luftës së UÇK-së, Nexhat Cikaqi nga fshati Doberdelan i Suharekës ka nevojë për ndihmë. Ai vuan nga një sëmundje dhe duhet...

ATK-ja kërkon nga TAXI-t që të pajisen me sistem fiskal

Administrata Tatimore e Kosovës njofton të gjithë tatimpaguesit të cilët zhvillojnë aktivitet të taksive, se janë të obliguar që të pajisen me Sistem Fiskal...

Sot nis Euro 2024

Bregu i shpëtimit

Lajmet e Fundit