24.8 C
Prizren
E enjte, 21 Shtator, 2023

Fatmir Limaj sërish në arrest shtëpiak

Fatmir-Limaj5-22Gjykata e Apelit ka marrë vendim që Fatmir Limaj të kthehet sërish në arrest shtëpiak. Lajmin për Indeksonline e ka konfirmuar avokati i tij mbrojtës Tomë Gashi.

“Në sistemin juridik të Kosovës ndodh edhe ky spektakël juridik i paparë deri tash. Për herë të dytë Gjykata e Apelit e kthen Fatmir Limajn dhe të tjerët në arrest shtëpiak. Ndërkaq arresti ishte ndërprerë për herë të dytë më 3 korrik nga gjyqatari Mlcolm Simond, por prokurori Salustro ishte ankuar tek Gjykata e Apelit e cila para pak çastesh vendosi ta aprovojë këtë ankesë dhe ta kthejë Limajn përsëri në arrest shtëpiak”, ka thënë Gashi.për Indeksonline

I njëjti vendim vlenë edhe për bashkëluftëtarët e Limajt që po gjykohen bashkë me të.

Moti sot me diell dhe vranësira të shpërndara

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se sot, do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Sipas IHK-së, temperaturat minimale do të lëvizin...

Policia arreston katër persona në Suharekë

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar katër persona të dyshuar për vjedhje të rëndë në Suharekë. Arrestimi i tyre është bërë pasi gjatë...

Lajmet e Fundit