20.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Donnarumma: Krenar të jem kapiten i Milan

Gianluigi Donnarumma ka treguar edhe një herë dashurinë për Milan.

Portieri i Milan ka regjistruar paraqitjen numër 201 me skuadrën e tij, në ndeshjen kundër Atalanta.

Gigio mbajti shiritin e kapitenit, pasi skuadrës i mungoi Alessio Romagnoli, të cilit Donnarumma i uron rikthim të shpejtë.

“Më vjen keq për Romagnoli, i cili është mik i mirë dhe kapiten i shkëlqyer”, ka thënë Donnarumma.

“Shpresoj se ai mund të rikthehet shpejtë, por të bartja atë shirit kapiteni më bëri krenar”, ka shtuar italiani.

Donnarumma priti një penallti kundër Atalanta, pritje kjo që në fund pati vlerën e një pike për Milan.

Portieri ndërkohë është në negociata me Milan për rinovimin e kontratës.

Më Shumë

Thaçi vjen në Kosovë (FOTO)

Ish-presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, gjendet në Kosovë. Klankosova.tv mëson se arsyeja e ardhjes së tij është për ta vizituar nënën e tij, e cila...

Sot përfundon Superliga e Kosovës në futboll

Do të zhvillohen sot ndeshjet e xhiros së 36 dhe të fundit në Superligën e Kosovës në futboll për edicionin garues 2022-23. Kmapioni, nënkampioni dhe...

Parashikimi i motit

Lajmet e Fundit