18.8 C
Prizren
E hënë, 20 Mars, 2023

Dragash: Vdes mjeku Nesim Miftari

Oda e Mjekëve të Kosovës njofton për vdekjen e doktor Nesim Miftari.Dr. Nesim Miftari ishte mjek i mjekësisë së përgjithshme, i lindur në Bresanë.

“Në vitin 1984 kishte përfunduar studimet për mjekësi të përgjithshme, në Fakultetin e Mjekësisë, në Universitetin e Prishtinës.Dr. Miftari për vite me radhë punoi në Qendrën kryesore të Mjekësisë Familjare në Dragash, si mjek i përgjithshëm.

Oda e Mjekëve të Kosovës i shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjarëve, miqve dhe kolegëve të tij”, thuhet në njoftimin e OMK-së.

Më Shumë

Qeveria në mbledhje elektronike, ndanë mjete për krizën energjetike

Qeveria e Republikës së Kosovës ka zhvilluar sot mbledhjen Elektronike në të cilën ka ndarë 7,278,747.59 € për zbatimin e masës 3.7 - Mbështetje...

Prizren: 59 vjeçari ushtron dhunë ndaj gruas, djemtë e sulmojnë për ta shpëtuar nënën

Numri i rasteve të dhunës në familje në vendin tonë ka marrë përmasa shqetësuese. Çdo ditë raportohen raste ku viktima zakonisht janë gratë dhe...

Lajmet e Fundit