23.8 C
Prizren
E enjte, 21 Shtator, 2023

Drejtori i Inspektoratit në Prizren, denoncon kërcënimet në polici


Çdo ditë pranon kërcënime. Ato janë të natyrave të ndryshme.

Të gjitha lidhen me punën që po e bënë në rrënimin e objekteve pa leje në Prizren.

Drejtori i Inspektoratit në Prizrenit, Islam Thaçi, thotë se kërcënimet ka vendosë t’i denoncojë në polici.

“Dje i kam denoncuar në polici rastet e feudit të kërcënimeve”, tregon Thaçi për “PrizrenPress”.

Ai, ditë më parë, ka publikuar mesazhet kërcënuese në rrjetin social “Facebook”.

Ndaj tyre, ka reaguar edhe kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka.

“Kërcënimet e dërguara ndaj drejtorit Islam Thaçi nuk janë as të parat, e me siguri nuk do të jenë as të fundit që i adresohen zyrtarëve të Komunës së Prizrenit”, thotë Haskuka.

“Por të gjithë duhet të dinë se kërcënimet nuk na kanë ndalur e as nuk do të na ndalin”.

“Ka kaluar koha e ndërtimeve pa leje, tejkalimeve, uzurpimeve të pronës publike dhe e përfitimit personal nga pasuritë publike. Rendi dhe ligji vlen për të gjithë, sado të “fortë” që të jenë, ngase forca jonë buron nga ligji”, shprehet Haskuka.

Ndërkaq, drejtori i Inspektoratit, Islam Thaçi tregon se kërcënimet i janë shtuar sidomos pas largimit të konstruksioneve metalike në Qendrën Historike të Prizrenit.

“Kërcënimet verbale kanë qenë thuajse në çdo vend ku kem bë largimin (rrënimin) e dhunshëm jo vetëm tani, kur bëjmë largimin e konstruksioneve metalike përbrenda Qendrës Historike të Prizrenit”.

Thaçi, shpreson se organet e drejtësisë do t’i trajtojnë seriozisht kërcënimet që i ka marrë deri më tash./PrizrenPress.com/

Deputeti i VV-së kërkon mbështetjen e opozitës për marrëveshjet ndërkombëtaret

Paralajmërimi i opozitës së gjatë sesionit vjeshtor nuk do ta votojnë asnjë ligj në Kuvend, ka shqetësuar partinë në pushtet. Deputeti i VV-ja, Arbër Rexhaj,...

Prizren, gjykimi i ish-oficerit të Qendrës së Paraburgimit shtyhet për shkak të problemeve të tij shëndetësore

Në Gjykatën e Prizrenit ka dështuar të mbahet seanca gjyqësore ndaj Bajram Rexhajt, ish-oficer i Shërbimit Korrektues të Kosovës. Rexhaj nga Prokuroria po akuzohet se...

Lajmet e Fundit