37.8 C
Prizren
E premte, 19 Gusht, 2022

Drejtori i Spitalit në Prizren, Afrim Avdaj shpallet qytetar nderi i Kukësit

Kryetari i Bashkisë së Kukësit, Safet Gjici, ka nderuar sot me mirënjohje drejtorin e Spitalit Rajonal të Prizrenit, doktor Afrim Avdaj.

Kreu i bashkisë Safet Gjici, tha se kjo mirënjohje shkon në shenjë angazhimi, mbështetjeje e shërbimi për banorët e Kukësit dhe pacientët që marrin shërbim në spitalin e Prizrenit.

Gjatë ceremonisë drejtori Afrim Avdaj, u shpreh se ndjehet i privilegjuar dhe mjaft i vlerësuar për mirënjohjen duke mbetur i angazhuar për mbështetje të vazhdueshme ndaj banorëve të Kukësit e më gjerë dhe sipas tij kjo është më e pakta që mund të bëjë, duke rikthyer në kujtesë ngjarjet në Kosovë të vitit 1999 dhe kontributin e kuksianëve gjatë eksodit.

Në Spitalin Rajonal të Prizrenit prej vitesh marrin shërbim qytetarët kuksianë prej të cileve 14 janë të shërbimit të hemodializës.

Më Shumë

“Nuk mund t’i rezistoj kurrë një gruaje tërheqëse”

Ish-lojtari i njohur uellsian i Manchester United dhe ish-trajneri i kombëtares së vendit të tij, Ryan Giggs, bëri rrëfimin e tij të parë përpara...

Sulmohen me thikë, dy persona lëndohen në Prizren

Dy meshkuj kosovarë kanë pësuar lëndime trupore pasi janë sulmuar me thikë nga persona të panjohur, shkruan PrizrenPress Sipas policisë, rasti ka ndodhur gjatë mbrëmjes...

Lajmet e Fundit