10.8 C
Prizren
E martë, 3 Tetor, 2023

Drejtori i Spitalit në Prizren, Afrim Avdaj shpallet qytetar nderi i Kukësit

Kryetari i Bashkisë së Kukësit, Safet Gjici, ka nderuar sot me mirënjohje drejtorin e Spitalit Rajonal të Prizrenit, doktor Afrim Avdaj.

Kreu i bashkisë Safet Gjici, tha se kjo mirënjohje shkon në shenjë angazhimi, mbështetjeje e shërbimi për banorët e Kukësit dhe pacientët që marrin shërbim në spitalin e Prizrenit.

Gjatë ceremonisë drejtori Afrim Avdaj, u shpreh se ndjehet i privilegjuar dhe mjaft i vlerësuar për mirënjohjen duke mbetur i angazhuar për mbështetje të vazhdueshme ndaj banorëve të Kukësit e më gjerë dhe sipas tij kjo është më e pakta që mund të bëjë, duke rikthyer në kujtesë ngjarjet në Kosovë të vitit 1999 dhe kontributin e kuksianëve gjatë eksodit.

Në Spitalin Rajonal të Prizrenit prej vitesh marrin shërbim qytetarët kuksianë prej të cileve 14 janë të shërbimit të hemodializës.

Quni: Besoj që institucionet i kanë marrë masat për t’iu përgjigjur sulmeve si ai në Banjskë

Ish-ministri i Mbrojtjes, deputeti i LDK-së, Anton Quni, tha se synimet e grupit terrorist që e sulmoi Policinë e Kosovës para një jave në...

Qeveria ndan 50 mijë euro për familjen e Afrim Bunjakut

Qeveria e Kosovës ka ndarë 50 mijë euro për familjen e rreshterit policor, Afrim Bunjaku, i cili u vra të dielën e 24 shtatorit...

Lajmet e Fundit