5.8 C
Prizren
E shtunë, 26 Nëntor, 2022

Drejtoria e Turizmit në Prizren fillon kurset për aftësim për zanate dhe punime dore

Komuna e Prizrenit, respektivisht Drejtoria e Turizmit dhe Zhvillimit Ekonomik, përsëri ka filluar kurset për aftësim për zanate dhe punime dore, kurset do të mbahen në fushat e dizajnit për veshje, mefrushat, djegie në dru, reliev në letër, dizajnimi i bizhuterive dhe qëndisje në fjongo.

“Të drejtë aplikimi kanë të gjithë vajzat dhe gratë, nga mosha 18 deri në moshën 45 vjeç. Të gjithë aplikuesit/et kanë të drejtë të jenë pjesëmarrës/e vetëm në një lloj të kursit. Aplikimet për këto kurse do të pranohen në zyrat e Drejtorisë së Turizmit dhe Zhvillimit Ekonomik”, ka njoftuar Komuna e Prizrenit.

Më Shumë

Borrell e Lajçak sot takim trepalësh me Kurtin e Vuçiqin në Bruksel

Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Politikë të Jashtme e Siguri, Jopsep Borrell, sot në Bruksel, në takime të ndara, do të diskutojë me...

Tërmeti në Indonezi, mes 252 të vdekurve edhe shumë fëmijë

Shumë fëmijë të vrarë kur shkollat e tyre u shembën janë në mesin e 252 të vdekurve pas një tërmeti që shkatërroi një qytet...

Lajmet e Fundit