4.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

Dukagjini dhe Drenica do të dominojnë Kuvendin

kuvendi zbrazenNga Kamenica asnjë kandidat i asnjë subjekti politik nuk ka arritur të marrë vota për të fituar ulëse në Kuvend, kurse në komunën e Vitisë vetëm një kandidat ka fituar besimin e qytetarëve për të përfaqësuar interesat e tyre në Parlamentin e Kosovës.

Si shkruan gazeta Zëri, legjislatura e re e Kuvendit të Kosovës do të dominohet nga deputetë që vijnë nga rajoni i Dukagjinit dhe ai i Drenicës.

Sipas disa analistëve, arsyeja për numrin shumë të vogël të deputetëve nga ana e rajonit të Anamoravës (Gjilan, Viti, Kamenicë, Novobërdë) duhet të kërkohet në kandidimin e njerëzve që janë përfolur për afera korruptive.

Më Shumë

Qysh mund të funksionojë Kosova me një autonomi të Veriut dhe me një Asociacion?

Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani, ka thënë se nëse potencialisht kjo qeveri nuk pranon ta themelojë Asociacionin, atëherë mundësia që të shkohet në...

Ultrasit e Romës kërcënojnë Zaniolo-n te shtëpia e tij, futbollisti thërret policinë

Një grup ultras i tifozëve të Romës kanë shkuar për ta kërcënuar Nicolo Zaniolo-n te shtëpia e tij në zonën Casal Palocco, duke e...

Lajmet e Fundit