22.8 C
Prizren
E enjte, 18 Korrik, 2024

Dy të arrestuar në Prizren, dyshohen për falsifikim të parave

Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona me dyshimin për falsifikim të parave.

Arrestimi ka ndodhur të enjten në ora 12:00.

“Në bazë të urdhëresës së lëshuar nga Gjykata, janë kontrolluar tri shtëpi, të tre të dyshuarve meshkuj kosovarë, nën dyshimin se të njëjti janë grup i organizuar që merren me veprimtarinë monedhave të falsifikuara”, thuhet në raport.

Të dyshuarit janë intervistuar dhe me vendim të prokurorit, dy prej tyre janë arrestuar dhe dërguar në mbajtje, ndërsa i dyshuari tjetër është liruar.

Më Shumë

Magjike: Ujëvarat e Lubinjës së Poshtme të Prizrenit

Këto janë ujëvarat e fshatit Lubinjë e Poshtme të Prizrenit që ka natyrën më të bukur në Kosovë e ujin e pastër kristal. Ndiqeni kronikën...

Kërcënohet një gjyqtar i Gjykatës Themelore në Prizren

Është kërcënuar një gjyqtar i Gjykatës i Themelore në Prizren. Kërcënuesi ishte duke u gjykuar dhe ka kanosur gjyqtarin e rastit. Meqenëse ishte duke vuajtur dënimin...

Lajmet e Fundit