9.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Cristiano Ronaldo: Po luajmë si m*ta

Zonja e vjetër u eliminua nga Champions League menjëherë pas fazës së grupeve, doli në vendin e katërt në Serie A dhe arriti të triumfojë në Kupën e Italisë.

Në Champions League, Juventus-i u eliminua përsëri nga një skuadër që pritej ta kalonte lehtë – Porto.

Skuadra atë kohë e drejtuar nga Pirlo, e humbi ndeshjen e parë 1-0, kurse u eliminua pas kohës shtesë përkundër fitores 3-2.

Për shkak të rregullit të golit si mysafirë, Porto u kualifikua tutje sepse shënoi dy gola në Itali, në krahasim me asnjë të Juventus-it në Portugali.

Një pjesë nga dokumentari, shfaq një debat mes yllit të skuadrës, Cristiano Ronaldo dhe Cuadrado-s në dhomat e zhveshjes.

 

“Po luajmë si m*ta përsëri”, u shpreh Cristiano Ronaldo.

Kurse, Cuadrado ia ktheu duke i thënë “Qetë, ti duhet të jesh një shembull për të gjithë”.

“Edhe unë, edhe unë”, vazhdoi Cristiano, “edhe unë po luaj si m*t”.

“Nuk bëjmë asgjë, duhet ta pranojmë të vërtetën, është ndeshje Champions-i dhe ne nuk bëjmë asgjë”.

Futbollistët tjerë të skuadrës shihen të mërzitur, deri sa asnjë përveç Cristiano Ronaldo-s dhe Juan Cuadrado-s nuk flasin.

/Albanianpost.com

Më Shumë

Një muaj paraburgim të akuzuarit për dhunimin e një të miture

Gjykata Themelore në Prizren ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji ndaj një të dyshuari për dhunimin e një vajze të mitur në...

Zelensky viziton Khersonin, thotë se gjithçka do të “ndërtohet nga e para”

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka vizituar rajonin jugor Kherson, duke inspektuar infrastrukturën lokale, dhe premtoi se “gjithçka që do të ndërtohet nga zero”, pas...

Lajmet e Fundit