12.8 C
Prizren
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022

Dy të vdekur dhe 740 raste të reja me Covid-19

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë regjistruar 740 raste të infektimit me koronavirus.

Gjatë kësaj periudhe kohore janë shënuar 2 raste të vdekjes.

“Nga 5.646 testime, 740 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.  Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 2 raste të vdekjes. Sot janë shëruar 48 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 106.157. Në total numri i rasteve aktive është 8.544”, ka njoftuar ministria.

Më Shumë

Lajmet e Fundit