23.8 C
Prizren
E shtunë, 13 Prill, 2024

Dy të vdekur nga koronavirusi në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se në 24 orët e fundit kanë vdekur dy persona nga koronavirusi.

Ndërkohë, gjatë kësaj periudhe kanë konfirmuar edhe 12 raste të reja me këtë virus.

Teksa në 24 orët e fundit janë shëruar 8 pacientë.

Numri i rasteve aktive është 204.

Më Shumë

Moti sot me diell, temperaturat deri në 26 gradë Celsius

Sot në Kosovë parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira të pjesshme gjatë ditës.   Vonë pasdite mund të ketë reshje të izoluara në verilindje...

Arrestohet edhe personi i tretë për një vjedhje në Suharekë, sekuestrohen qindra bizhuteri, një armë e një veturë

Policia e Kosovës, përkatësisht njësiti i hetimeve të stacionit policor në Suharekë ka arritur që ta arrestojë edhe të dyshuarin e tretë për veprën...

Lajmet e Fundit