10.8 C
Prizren
E martë, 6 Dhjetor, 2022

Dyshohet se detyronte vikamën t’i jepte para, arrestohet i mituri në Prizren

Polica e Kosovës në Prizren ka arrestuar sot një 17 vjeçar nën dyshimin se ka kryer veprën penale “Detyrim”.

Sipas Policisë, i arrestuari është E. V, për të cilin po dyshohet se në periudha të ndryshme ka detyruar viktimën që t’i jap te holla e deri me tani i ka marr rreth 100 euro, raporton “Betimi për Drejtësi”.

“Ankuesi është paraqitur ne Stacionin policor Prizren, se në rrugën “Bekim Berisha’’, në Prizren dhe ka raportuar rastin e veprës penale “Detyrimit”, te cilën i dyshuari i mitur ne periudha te ndryshme po e detyron viktime qe ti jap te holla e deri me tani i ka marr rreth 100 euro . Sipas viktimës i dyshuari me 10.032022 rreth orës 15:30,i njëjti i kërkon para pasi qe viktima nuk kishte para e detyron , qe t’i merr Duksin”, thuhet në njoftimin e Policisë.

I dyshuari është intervistuar në prani te kujdestarit, kurse rasti është njoftuar Prokurori i Shtetit i cili ka lëshuar Aktvendim mbi ndalim për 24 orë./BetimipërDrejtësi

Më Shumë

Arrestohet personi që sulmoi Sali Berishën

Është arrestuar sulmuesi që ka sulmuar Sali Berishën me grusht në fytyrë. Ky person i quajtur Gert Shehu ka goditur duke i shkaktuar gjakderdhje në...

Vidhen rrethojat e varrezave në Suharekë

Një person është ankuar në Policinë e Kosovës se në një fshat të Suharekës janë vjedhur rrethojat e varrezave. Në raportin 24 orësh policor nuk...

Lajmet e Fundit