9.8 C
Prizren
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022

Dyshohet se kanosi me armë dhe granatë dore, arrestohet një person në Rahovec

Një person është arrestuar në orët e para të së hënës në Rahovec, pasi i njëjti dyshohet se ka kanosur një person pranë shtëpisë së tij.

Sipas raportit të Policisë, ankuesi ka pretenduar se fillimisht i është kërkuar të dalë para dyerve të oborrit ku kas vërejtur një granatë dore dhe ka parë edhe të dyshuarin me një revole në dorë.

“Ankuesi ka ndërhyrë dhe ia ka marrë revolen, ndërsa i dyshuari është larguar dhe futur në veturën e tij”, tregohet më tej në raport.

Patrulla policore më të arritur në vendin e ngjarjes në fshatin Drenoc, ka arrestuar të dyshuarin dhe gjatë kontrollit në veturë ka gjetur një granatë dore dhe një karikatorin me dy fishekë, kurse “në brendi të oborrit të shtëpisë së ankuesit ka qenë edhe një granatë dore dhe revolja e tipit ECOL”.

I dyshuari është shoqëruar në Stacionin policor në Rahovec dhe në konsultim me prokurorin kujdestar i njëjti ndalohet në ndalim policor për 48 orë.

Njoftohet se nga njësitë policor më urdhër të prokurorit është bërë kontrolli i shtëpisë dhe objekteve përcjellëse të të dyshuarit. Granatat e dorës janë tërheqë nga vendi i ngjarjes nga ana e Njësisë policore për dënimin.

Më Shumë

Rrahje për pronë në një familje në Prizren: Vëllai i madh e bën për spital vëllain e vogël

Një person dyshohet se ka sulmuar fizikisht vëllain e tij më të ri në moshë në Prizren. Ngjarja ka ndodhur për shkak të një konflikti...

Moti për sot

Moti në Kosovë do të jetë me vranësira dhe reshje shiu të intensitetit të dobët. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0 e 2 gradë...

Lajmet e Fundit