19.8 C
Prizren
E diel, 16 Qershor, 2024

E konfirmon Ancelotti: Casemiro do aventurë të re, largohet nga Reali

Carlo Ancelotti ka konfirmuar largimin e Casemiro, i cili pritet të bashkohet me Manchester United për shumën e 70 milionë eurove, ndërkohë që edhe kontrata e tij do të jetë ndjeshëm e përmirësuar në aspektin financiar.

“Kam folur me Casemiron dhe ai dëshiron të provojë një sfidë të re. E kuptojmë vendimin e tij. Negociatat vazhdojnë, por ai ka vendosur të largohet nga Real Madrid.

Planet e mia nuk do të ndryshojnë me largimin e Casemiros, pasi kemi Modric, Kroos, Tchouameni, Ceballos, Valverde dhe Camavinga.

Gjashtë mesfushorë janë mjaftueshëm për këtë sezon. Ata janë shumë të mirë”, është shprehur trajneri italian i Real Madrid, Carlo Ancelotti.

Më Shumë

Brenda javës hiqen kontrollet në të gjitha pikat kufitare me Shqipërinë

Sezoni turistik ka rritur ndjeshëm fluksin në pikën e kalimit të kufitar në mes të Shqipërisë dhe Kosovës në Qafë Morinës. Ndryshe nga regjimi i...

Gjashtë vjet nga vdekja e Fadil Vokrrit

  Sot mbushen gjashtë vjet pas ndarjes nga jeta të legjendës shqiptare të futbollit Fadil Vokrri. Ai ishte njëri nga futbollistët më të mirë shqiptar...

Sot nis Euro 2024

Lajmet e Fundit