21.8 C
Prizren
E martë, 16 Gusht, 2022

E rëndë: Rrufeja mbyt një 34 vjeçar në Rahovec dhe plagos një tjetër

Dy persona janë goditur sot nga rrufeja në Rahovec përkatësisht në fshtain Zatriq, ku si pasojë njëri nga ta ka vdekur.

Rastin për Gazetën Insajderi e ka konifrmuar zëdhënsi i policisë në Gjakovë, Sheremet Elezaj, i cili tha se viktima ishte turk.

“Patrullat policore së bashku me autoambulancë kanë dal në vendin e ngjarjes. Njëri nga viktimat (lindur në vitin 1988) është dërguar në Spitalin Rajonal në Prizren, atje mjeku kujdestar ka konstatuar vdekja e tij. Ndërsa viktima tjetër (lindur në vitin 1994) fillimisht është dërguar në QKMF në Malishevë dhe pastaj në QKUK-Prishtine”, tha ai.

Po ashtu ai ka treguar se edhe i lënduari është turk i cili është jashtë rrezikut për jetë.

“Sipas mjekut kujtestar në QKUK gjendja e viktimës në fjalë është jashtë rrezikut për jetë. Në vend-ngjarje kanë dalë njësitet relevante të policisë si dhe është njoftuar Prokurori i Shtetit, sipas të cilit është inicuar rast Hetim i Vdekjes”, tha Elezaj për Insajderin.

Më Shumë

VV-ja liston projektet e qeverisë, i quan madhore e milionëshe

Partia në pushtet, Lëvizja Vetëvendosje, ka listuar tetë projekte të Qeverisë Kurti të cilat i ka quajtur si të mëdha. VV, përmes një postimi tha...

Fikayo Tomori gati të hedh firmën në kontraten e re

Mbrojtësi i Milan-it, Fikayo Tomori do të nënshkruajë kontratën e re afatgjate me kuqezinjtë, raportojnë mediat britanike. 24-vjeçari, i cili ka tre paraqitje për Anglinë,...

Lajmet e Fundit