9.8 C
Prizren
E diel, 26 Mars, 2023

Edin Shehu rizgjedhet kryetar i Rinisë së Nismës në Prizren

Edin Shehu është rizgjedhur kryetar i Rinisë së Nismës në Prizren.

“Me të gjithë votat pro dhe asnjë kundër nga Këshilli i Rinisë u rizgjodha edhe për një mandat kryetar i Rinisë së Nismës Socialdemokrate në Prizren”, shkruan Shehu në Facebook.

“Ju falënderoj të gjithëve për besimin. Së bashku do t’ia dalim!”.

Rinia e Nismës Socialdemokrate ka filluar mbajtjen e proceseve zgjedhore nga dega e Prizrenit.

Kuvendin e Rinisë së NISMA në Prizren nga niveli qendror e përshëndetën kryetari i Rinisë, Xhemajl Hazizi, kryetari i degës Zafir Berisha dhe Bekim Brestovci, përfaqësues nga Sekretariati Organizativ.

“Të bashkuar si gjithmonë, Rinia e NISMA në Prizren po dëshmon se është boshti i të rinjve me vullnet dhe energji pozitive në misionin e shenjtë të shtetndërtimit”./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Më 18 prill nis rigjykimi ndaj deputetes Vrenezi dhe të tjerëve, akuzohen për korrupsion në rastin “Abi Çarshia”

Më 18 prill të këtij viti, pritet të fillojë rigjykimi  ndaj deputetes Jetmire Vrenezi, ish- drejtorit të Inspektoratit Islam Thaqit, Egzonë Morina-Thaqi, Arian Taraku...

Shtrenjtohet rryma për 14 për qind

Rryma do të shtrenjtohet për 14 për qind. Kështu ka vendosur bordi i Zyrës së Rregullatorit për Energji, në mbledhjen e mbajtur të enjten. Tarifat e...

Lajmet e Fundit