18.8 C
Prizren
E mërkurë, 22 Maj, 2024

Eliminohen drunjtë e rrezikshëm në Prizren

Nën masa të sigurisë në komunën e Prizrenit ka nisur prerja e drunjve të vjetër në shëtitoren e Marashit.

Drunjtë, janë bërë shqetësim për kalimtarët dhe vizitorët që e shfrytëzojnë këtë pjesë të qytetit. Prerja e drunjve po bëhet pas inspektimit të inxhinierëve pyjorë.

Inxhinierët e pyjeve kanë inspektuar drunjtë në këtë zonë, duke parë rrezikshmërinë që paraqitet për kalimtarët.

Eliminimi i rrezikut është vetëm prerja e kontrolluar e drunjve të vjetër, në Marash dhe Parkun e qytetit, proces i cili po kryhet nën masat e sigurisë nga punëtorët e Ekoregjionit.

Një vit më parë stuhia e fortë rrëzoi një lis të tillë , duke i marrë jetën një 18-vjeçari.

Më Shumë

Dy raketa hedhës me predha, granata dore – gjenden dhe konfiskohen arsenal armësh në shtëpinë e të dyshuarit në Prizren

Një person është arrestuar pasi që i njëjti pas një mosmarrëveshje ka shkaktuar dhunë fizike dhe psikike ndaj dy personave të tjerë, si dhe...

Specialja ia ndërpret paraburgimin Isni Kilajt, obligohet t’i japë 30 mijë euro dorëzani

Në Dhomat e Specializuara të Kosovës (DhSK) në Hagë është marrë vendim që t’i ndërpritet paraburgimi Isni Kilajt, ndonëse sipas tyre ende ekziston dyshimi...

Lajmet e Fundit