30.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Elvisi u armatos një muaj më parë. A po frikësohej ai për jetën e tij?

ElvisPista14-15Elvis Pista, një prej menaxherëve kryesor në PTK dhe kandidat për deputet nga radhët e PDK’së, u vra në orët e hershme të mëngjesit. Deri më tash, policia, familjërët dhe bashkëpunëtorët kanë thënë se ai nuk kishte probleme me askënd.

Megjithatë, Gazeta Express ka mësuar një detaj që, ndoshta, mund të hedh dritë në këtë vrasje të mistershme.

Elvis Pista është pajisur me leje për armëmbajtje!!!

Për këtë, gazeta posedon e gjithë dokumentacionin.

A është kjo shenjë se Elvis Pista po frikësohej për jetën e tij meqenëse mori leje për armbëmbajtje?

Njerëz të afërt më Pistën kanë treguar për Gazetën Express se ai ka pasur revole edhe me herët, dhe sipas tyre, në atë kohë ka pasur edhe disa telashe. Por nuk kanë mundur të sqarojnë se për çfarë telashesh bëhet fjalë.

Por ata kanë treguar se momentalisht nuk kanë qenë në njohuri për ndonjë kërcenim apo diçka të tillë. Mirëpo, sipas tyre, lejen për revole Pista e ka marr tani pasi kjo i është kërkuar edhe nga ligji PTK’së.

Pista, përveç se ishte Menaxher i Financave në PTK, ka qenë edhe kryetar i klubit futbollistik “Rahoveci”.

Më Shumë

Zafir Berisha: Kurban Bajrami, festë e respektit dhe solidaritetit

Kryetari i NISMA Socialdemokrate në Prizren, Zafir Berisha, ka vizituar Këshillin e Bashkësisë Islame në Prizren për të shprehur respektin për festën e Kurban...

Kurti uron festën e Bajramit, bën thirrje për solidaritet dhe mirënjohje

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë festën e Kurban Bajramit. Në mesazhin e tij, Kurti ka bërë thirrje për falënderim...

Lajmet e Fundit