16.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Emrat/ Ky është ekipi negociues i LDK-së për balotazhin në Prizren

Haxhi Avdyli, Haziz Hodaj, Fatmir Memaj, Xhavit Ukaj dhe Hatim Baxhaku, janë caktuar të negociojnë me Vetëvendosjen dhe PDK-në për zgjedhjet e balotazhit në Prizren.

Baxhaku ndërkaq, ka refuzuar të jetë pjesë e këtij ekipi përshkak se ai nuk ka pranuar të bisedojë me PDK-në.

“Baxhaku nuk dëshiron të bisedojë me PDK-së”, tregon një burim brenda LDK-së në Prizren.

Hatim Baxhaku në zgjedhjet e 22 tetorit nuk ka arritur të fitojë për kryetar të Prizrenit. Ai, pas humbjes ka deklaruar se LDK-ja duhet të përkrah Vetëvendosjen në balotazh.

Lidhja Demokratike e Kosovës(LDK) në Prizren, ka formuar një ekip për të negociuar me dy kandidatët që kanë mbetur në balotazh në këtë qytet, Shaqir Totaj dhe Mytaher Haskuka.

Burimet e “PrizrenPress”-it bëjnë të ditur se ekipi negociues është formuar pa debat të brendshëm.

“ Në mbledhje nuk ka pasur debat”, tregon për “PrizrenPress” një burim brenda LDK-së.

“Disa anëtarë kanë dashur që të diskutohet rezultati i zgjedhjeve, por nuk kanë lejuar me arsyetimin se nuk jemi mbledhë për këtë punë”.

Kandidati i PDK-së për kryetar të Prizrenit, Shaqir Totaj dhe ai i Vetëvendosjes, Mytaher Haskuka, në zgjedhjet e 22 tetorit kanë mbetur në balotazh.

Ata, do të përballen me 19 nëntor.

Totaj dhe Haskuka kanë kërkuar mbështetje nga partitë që kanë mbetur jashtë garës./PrizrenPress.com/

Kosova bie edhe dy pozita më poshtë në renditjen e FIFA-s

Pas dy ndeshjeve të shtatorit, Kombëtarja e Kosovës ka rënë edhe dy pozita më poshtë në renditjen e FIFA-s. “Dardanët” morën rezultate jo të mira,...

Osmani: Marrëveshja me USAID-in fuqizon administratën publike

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, dhe u.d. e drejtoreshës së USAID-it, Kerry Monaghan Hogler, kanë nënshkruar marrëveshjen e grantit për objektivat zhvillimore, në vlerë...

Lajmet e Fundit