13.8 C
Prizren
E hënë, 29 Maj, 2023

Eqrem Kryeziu për Isa Mustafën: Të gjitha t’i falë, vetëm një jo…

Ish deputeti i Kuvendit të Kosovës dhe anëtari i LDK’së, Eqrem Kryeziu ka akuzuar rëndë kryeministrin Isa Mustafa. Ai në profilin e tij në Facebook ka thënë se Mustafa ka gënjyer për shumë gjera, disa nga të cilat edhe i ka numëruar. E për të cilat Kryeziu ka thënë se kurrë nuk do t’ia falë.

Ky është postimi i plotë i Eqrem Kryeziut:

Vetëm pushtet i mefshtë edhe lakuriq

Kur Lucius Annaeus Seneca hyri në vaskë për të bërë vetëvrasje, gjersa i rridhte gjaku nga venët, i shkruajti letër Neronit.

Edhe i tha: “Nxënësi im i dashur, jam gati të t’i fal të gjitha prapësirat edhe ligësitë, por një gjë nuk ta fal kurrë – kohën që ma merrje duke dëgjuar poezitë e tua të mjera.”

Edhe Isa Mustafës do t’ia falnim rrenat e mëdha të përmasave gjithëkombëtare (“kurrë me PDK-në”, “ika, po nuk e bëra LDK-në fituese”, “gjithmonë me Blokun”, “do bëjmë qeveri funksionale e të vogël”, “do luftojmë krimin e organizuar dhe korrupsionin”), porse nuk mund t’ia falim referatet sa të gjata aq edhe të mërzitshme.

Kryeziu këtë postim e ka ilustruar edhe më këtë foto.

Lucius Annaeus Seneca

Më Shumë

Zojz, hajnat vjedhin mbi 20 krerë dele e qengja dhe 30 pula

Blegtorit Demush Bytyçit nga fshati Zojz i janë vjedhur 20 krerë dele dhe qengja dhe 30 pula. Vjedhja ka ndodhur sot, në orët e hershme...

137 vite pa Viktor Hygon, shkrimtari francez që pasurinë e tij e la amanet për të varfërit

Sot 137 vite më parë, më 22 maj 1885 ndali trokun e vet të drobitur nga vitet dhe dhimbjet, zemra 83-vjeçare, e Viktor Hygoit,...

Moti sot me diell

E kërkon MIlani

Lajmet e Fundit