7.8 C
Prizren
E martë, 23 Prill, 2024

Fahrije Hoti: Kadri Veseli e Atifete Jahjaga blenin turshi në Krushë

Fahrije Hoti, themeluese e Kooperativës “Krusha”, ka treguar emrat e politikanëve që kanë blerë turshi në këtë ndërmarrje.

Ajo në emisionin “Frontal” në T7 ka treguar se në mesin e politikaneve që kanë blerë turshi atje është ish-presidentja Atifete Jahjaga, e ish-kryetari i PDK-së, Kadri Veseli.

“Po I ka blerë presidentja Atifete Jahjaga, i ka blerë Kadri Veseli, ministrat deputete të gjithë. Kush ka ardhë në Krushë i kanë kërkuar prodhimet e tona dhe i kanë blerë”, tha ajo.

Më tutje, Hoti tha se prodhimet e tyre shiten në shtatë shtete të Evropës.

“Prodhimet e tona shiten në shtatë shtete të Evropës.

Bazë e kemi Zvicrën, pason Gjermania, Austria, Franca, Italia e të tjera”, deklaroi Hoti.

Më Shumë

Shtyhen ndeshjet gjysmëfinale të Kupës së Kosovës

Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) ka vendosur për shtyrjen e ndeshjeve gjysmëfinale të Kupës së Kosovës. Ky vendim vije pasi Presidentja e vendit tonë...

Ish-gazetari Ramadan Baraliu aderon në Vetëvendosje

Ish-gazetari dhe politikologu, MSc. Ramadan Baraliut ka aderuar sot në Lëvizjen Vetëvendosje. Ai ëshvë mirëpritur nga kryetari i Qendrës së LVV-së në Prizren, Artan Abrashi...

Lajmet e Fundit