36.8 C
Prizren
E premte, 19 Gusht, 2022

Fahrije Hoti: Kadri Veseli e Atifete Jahjaga blenin turshi në Krushë

Fahrije Hoti, themeluese e Kooperativës “Krusha”, ka treguar emrat e politikanëve që kanë blerë turshi në këtë ndërmarrje.

Ajo në emisionin “Frontal” në T7 ka treguar se në mesin e politikaneve që kanë blerë turshi atje është ish-presidentja Atifete Jahjaga, e ish-kryetari i PDK-së, Kadri Veseli.

“Po I ka blerë presidentja Atifete Jahjaga, i ka blerë Kadri Veseli, ministrat deputete të gjithë. Kush ka ardhë në Krushë i kanë kërkuar prodhimet e tona dhe i kanë blerë”, tha ajo.

Më tutje, Hoti tha se prodhimet e tyre shiten në shtatë shtete të Evropës.

“Prodhimet e tona shiten në shtatë shtete të Evropës.

Bazë e kemi Zvicrën, pason Gjermania, Austria, Franca, Italia e të tjera”, deklaroi Hoti.

Më Shumë

Presidenti Begaj sot viziton Prizrenin

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj, në ditën e dytë të qëndrimit të tij në Kosovë, do të jetë për vizitë në Komunën...

Rahovec/ I mituri dyshohet se ka dhunuar një vajzë të mitur

Policia e Kosovës ka arrestuar në Rahovec një të mitur nën dyshimin se ka dhunuar një vajzë të mitur. Sipas njoftimit të policisë të premten,...

Lajmet e Fundit