16.8 C
Prizren
E premte, 29 Shtator, 2023

Falet Fitër Bajrami, Tërnava kërkon unitet nga të gjithë

Pas muajit të shenjtë të Ramazanit, myslimanët anembanë botës festojnë Fitër Bajramin, festë kjo që vjen pas agjërimit në shenjë sakrifice dhe përkushtimi ndaj Zotit.

Manifestimi qendror është mbajtur në Xhaminë e Madhe të Prishtinës “Sulltan Mehmet Fati”. Manifestimi nisi në orë 04:10, me faljen e namazit të sabahut, ndërsa namazi i Fitër Bajramit është falur në orën 06:09.

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, në meshazin e e tij të urimit bëri thirrje për unitet ndërmjet njerëzve pa dalllim.

Kjo festë pason muajin e Ramazanit, i cili filloi më 2 prill dhe përfundoi më 1 maj./EO

Ndizen qirinj në Prizren për policin e rënë në krye të detyrës

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, së bashku me zyrtarë komunalë e qytetarë, në Stacionin Policor Alfa në Prizren, shprehën sonte solidaritetin me familjen dhe...

Arratisja e Radojiçiqit në vitin 2018, Sylë Hoxha: Ka pasur ‘misionarë’ që t’i hiqet fletëarresti, të vijë në Kosovë

Ish kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Prizren, Sylë Hoxha, në emisionin “Frontal” të T7 u pyet nëse ka pasur mbështetje ose pajtim politik që...

Lajmet e Fundit