18.8 C
Prizren
E diel, 26 Maj, 2024

Familja e Diana Kastratit: Shkarkojeni Enverin!

DianaKastrati-e ndjeraFamilja e të ndjerës Diana Kastrati në emër të drejtësisë i është drejtuar edhe njëherë Këshillit Gjyqësor të Kosovës.

Nëpërmjet një kërkese drejtuar KGJK’së, përkatësisht kreut të saj Enver Peci, babai i Dianës së ndjerë ka kërkuar anulimin e vendimit për përzgjedhjen e gjyqtarit Enver Shabani në Gjykatën Themelore të Prishtinës, shkruan Kosova Sot.

“Ne prindërit e të ndjerës Diana Kastrati po ju drejtohemi me këtë kërkesë, ku kërkojmë anulimin e vendimit me të cilin i keni propozuar presidentes së Kosovës që të dekretojë Enver Shabanajn gjyqtar. Edhe pse gjyqtari i apostrofuar gjatë ushtrimit të detyrës zyrtare ka dështuar për të kryer funksionin e gjyqtarit…”, thuhet në letrën që familja i ka dërguar Pecit.

Më Shumë

Filloi dezinsektimi i zonave endemike në Malishevë

Në kuadër të zbatimit të strategjisë nacionale për parandalimin dhe luftimin e Etheve Hemorragjike Krime Kongo (EHKK), sot, Komuna e Malishevës, ka filluar me...

“Lionel Messi ka prejardhje arbëreshe” – historiani befason me deklaratat e tij

Historiani Naim Flamuri ditëve të fundit ka marr vemendjen e publikut me deklaratat e tij për heroin kombëtar Gjergj Kastriotin- Skënderbeu. Ai mes tjerash ka...

Lajmet e Fundit